Всеукраїнський диктант національної єдності

8 листопада вся українська спільнота залучилася до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, що традиційно проводиться напередодні Дня української писемності. Старшокласники Рубіжанської обласної загальноосвітньої санаторної школи-інтернату вже протягом трьох років приєднуються до цієї акції. Учні поділилися своїми враженнями після диктанту.

Чернявська Єлизавета, учениця 11 класу: «Я знаю, що диктант писали в усіх куточках України, навіть за кордоном. Перед початком диктанту в режимі телемосту було інтерв’ю з відомими людьми: хореографом Владом Ямою та актрисою Наталією Сумською. Мені сподобалося, що диктант пишуть і наші митці. Спочатку Олександр Авраменко – автор цього диктанту – пояснив, що цього року в текст будуть уведені слова на правила нового правопису. І ось початок, 12-20. Пів години хвилювання – і ми здаємо аркуші, які потім перевірить наш учитель та оголосить результати. Мені дуже сподобалася атмосфера, що панувала в нашій аудиторії. Окрім мовної грамотності, я ще отримала позитивні емоції, урочистий настрій. Відчула себе частиною великої країни».

Карман Надія, учениця 10 класу: «Зараз ми написали XIX Всеукраїнський диктант національної єдності. При написанні тексту в мене виникло багато запитань: написання слів «вебкамера», «берест», проблеми з деякими розділовими знаками. Насамперед хочу звернути увагу, що не тільки треба знати зміни в правописі, але й із самого початку сумлінно вивчати мову в попередніх класах. Я вважаю, що школярі, студенти все ж таки будуть помилятися в написанні слів за новим правописом, бо неможливо відразу все вивчити й забути старі правила, які ти знав протягом багатьох років. Зміни – це завжди добре, і я сподіваюсь, що ми все вивчимо і в наступному році напишемо диктант краще».

Аль-Сьюф Ясьмін: «Всеукраїнський диктант писали учні 8 – 10 класів та працівники нашої школи. На мою думку, він був не складним за змістом. Я почала писати диктант ще з 2017 року. Вважаю, що він набув національного масштабу. Диктант не має кордонів і обмежень. Мені подобається цей захід, в якому всі українці можуть перевірити свою грамотність і суто насолодитися красою української мови».

Проскура Вікторія: Як ми всі знаємо, щорічно до Дня української мови та писемності організовується диктант національної єдності. Школярі, педагоги, лінгвісти, міністри, працівники будь-якої професії, мають змогу долучитися до прямого ефіру з Олександром Авраменко та перевірити знання, набуті під час навчання в школі. Мабуть кожному з нас було цікаво, як саме проходить цей захід? Ну, по-перше, це шкільна кімната, з учнями 9-11 класів, які мають спільну мету – перевірка набутих знань. По-друге – після закінчення написання диктанту, протягом 15-ти хвилин учні мають змогу надіслати свої роботи на перевірку. Що стосується мене, я учениця 11 класу і пишу цей диктант лише вдруге. Текст був складніший, порівняно з минулим роком, бо відбулися деякі зміни у правописі, тому треба бути уважним. Кожний раз це надихає та спонукає на поглиблене вивчення української мови. Емоції переповнюють, бо дуже кортить дізнатися результати. Отже, головне не написання та підсумки, а – участь.